×
Filtruj
Maileg

Historia marki Maileg

Maileg to znana na całym świecie marka skandynawskich zabawek. Firma Maileg została założona w 1999 roku i już od ponad 20 lat produkuje popularne w wielu krajach zabawki dla dzieci. Maileg to firma założona przez małżeństwo, przez projektantkę i ilustratorkę Dorothe Mailil jej męża Erika, to właśnie ich pierwsza seria zabawek zdobyła ogromną sławę, mowa tutaj oczywiście o kolekcji mysiej rodziny. Warto wspomnieć o tym, że wszystkie zabawki tej firmy, zarówno pieski, kotki, myszki, jak i króliczki Maileg zostały zaprojektowane przez Dorothe Mailil.

Co wyróżnia popularne zabawki skandynawskie Maileg?

Myszki Maileg to chętnie kupowane zabawki dla dzieci, odznaczają się one prostotą, ale też wysoką jakością wykonania. Zabawki Maileg występują w stonowanych kolorach, idealnie wpisują się w skandynawskie wnętrza. Będą one idealne dla rodziców, którzy cenią sobie prostotę i minimalizm. To, co wyróżnia zabawki Maileg, to właśnie prostota i wysokiej jakości materiały. Wszystkie myszki wykonane są z bawełny, lnu, z kolei wypełnienie pochodzi z recyklingu.

Jakie są najpopularniejsze zabawki marki Maileg?

Bez wątpienia, najpopularniejsze są charakterystyczne dla tej marki Myszki Maileg. Wszystkie myszki wykonane są z bawełny, są one starannie uszyte, mają też ciekawy design, zarówno ciało, jak i główka pluszaka jest bardzo charakterystyczna dla tej marki, bez wątpienia nie da się pomylić zabawki Maileg z inną firmą zabawkarską. Zabawki myszki występują w kilku rozmiarach:

  • baby mouse (ok. 6,4 cm),
  • little sister/little brother (ok. 10 cm),
  • big sister/big brother (ok. 13 cm),
  • mother mouse, father mouse (ok. 15 cm).

Bogata oferta myszek pozwala na zbudowanie całej mysiej rodziny, bo poza dziećmi i rodzicami, zakupić można także babcię i dziadka, dzięki czemu dziecko ma możliwość stworzyć samemu swoją unikalną kolekcję zabawek. Poza myszkami popularne są także króliczki Maileg, które również można zakupić w kilku rozmiarach, z czego największy królik Maileg mierzy aż 71 cm wysokości!

Jaki domek dla lalek Maileg wybrać?

Firma Maileg dba o bogaty asortyment, dlatego też mamy do wyboru kilka różnych domków dla lalek. Z pewnością warte uwagi są kartonowe zamki, do których można dokupić osobno zamek z korytarzem, na świąteczny prezent idealny będzie Gingerbread House, czyli domek dla myszek, który wygląda, jakby był wykonany z piernika! Osoby, które cenią sobie wysoką jakość materiałów, mogą zdecydować się na drewniane domki dla lalek.

W drewnianym domku dla lalek można bawić się zarówno myszkami, jak i króliczkami, w rozmiarach 1,2, micro, my. Wszystkie akcesoria dla lalek można dokupić osobno, dzięki czemu dziecko ma możliwość pełnej aranżacji.

Jakie akcesoria do domku dla lalek Maileg wybrać?

Dziecko w domku dla lalek może urządzić sobie kuchnię. W naszym sklepie dostępne są takie akcesoria, jak lodówka, występuje ona w wersji papierowej, jak i metalowej. Lodówka Maileg wykonana z metalu pozwala na przechowywanie innych produktów, ponieważ jej drzwiczki są otwierane, a w środku lodówki znajdują się półki! W kuchni nie może także zabraknąć jedzenia, np. marchewek w ręcznie uszytej torbie na zakupy. Jeśli dziecko stwierdzi, że mysia rodzina jest arystokracją, to do kuchni można dokupić osobno mysiego szefa kuchni! Przytulankę w stroju kucharza, z drewnianą łyżką i metalowym garnkiem.

W domku warto umieścić akcesoria dla lalek, miniaturowe łóżeczka w zestawie z kocykami i poduszkami, na suficie można zamontować baldachim, dzięki czemu sypialnia dla lalek będzie jeszcze piękniejsza! Nie można zapomnieć o dużej szafie, w której pomieścimy nie tylko akcesoria Maileg, ale też pozostałe ubranka!