×
Filtruj
Sportowe

Kiedy przydadzą się zabawki sportowe dla dzieci?

Połączenie zabawy i sportu to dobre rozwiązanie w każdym wieku, a szczególnie we wczesnym okresie życia. Łącząc przyjemne z pożytecznym, bardzo łatwo zmotywować maluchy nie tylko do podejmowania aktywności fizycznej, ale również do polubienia jej. Warto więc rozejrzeć się za odpowiednimi zabawkami sportowymi, które spełniały będą indywidualne potrzeby dziecka.

Sensoryczne zabawki sportowe dla najmłodszych

W procesie rozwojowym niemowlaków bardzo istotną rolę odgrywa ciągłe poznawanie świata dookoła. Oznacza to dotykanie wszelkich powierzchni i zapoznawanie się bardzo dokładnie z każdą podaną lub samodzielnie zdobytą zabawką. Właśnie w tym czasie zabawki sensoryczne mogą przydać się najbardziej. Są to bowiem przedmioty zaprojektowane tak, aby nieustannie oddziaływały na zmysły dotyku czy słuchu.

Dobrym przykładem sportowych zabawek sensorycznych, które mogą skutecznie pomagać, podczas stawiania pierwszych kroków, są krążki sensoryczne. Są to bowiem miękkie elementy z tworzywa, które w swojej prostocie ukrywają wielki potencjał. Oddane do dyspozycji dziecka, mogą być bowiem układane, na kształt podpory, która będzie pomocna przy samodzielnej nauce chodzenia.

Rozwijające sportowe zabawki dla dzieci

Jedną z największych zalet, jaką mają zabawki sportowe dla dzieci jest to, że jednocześnie rozwijają bardzo istotne umiejętności motoryczne już we wczesnej fazie życia. Dobrym przykładem mogą być tu hula-hoop lub skakanka dla dzieci. Radosna zabawa całą rodziną lub w grupie rówieśników może przynieść nieocenione zalety, jeśli chodzi o poprawę wydolności organizmu, sprężystości oraz poprawę równowagi. Nie można również pominąć zalet, jakie ma wprowadzenie maluchów w świat prawdziwego sportu.

Rozwijające zabawki dla dzieci starszych, takie jak paletki do tenisa stołowego badmintona, mogą być początkiem porywającej przygody z grami ruchowymi, a nawet początkiem kariery olimpijskiej.

Najlepsze zabawki sportowe dla 4-latka

Wybierając zabawki dla swoich pociech, warto zwracać uwagę, na rekomendowany przez producenta wiek dziecka. Warto myśleć o tym nie w charakterze ograniczenia, ale dobrej rady, według której dobierać nowe akcesoria tak, aby maluch mógł czerpać jak najwięcej z nowego nabytku. Szukając odpowiedniej zabawki sportowej dla 4-latka, warto mieć na uwadze, że dziecko w tym wieku nie za bardzo skoncentrowane jest na często skomplikowanych zasadach gier, jak również nużące może się dla niego okazać rozkładanie wielu części zestawu. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem dla 4-latków, może okazać się kolorowa piłka lub aktywizująca skakanka dla dzieci.

Jakie zabawki sportowe dla 7-latka wybrać?

Wybierając odpowiednią sportową zabawką dla 7-latka warto zastanowić się nad tym, jaką aktywność fizyczną maluch lubi najbardziej. W tym wieku ćwiczenia ogólnorozwojowe są tak samo ważne jak wcześniej, ale po tych kilku latach, najmłodsi mogą wykazywać już preferencje względem pewnych aktywności. Odpowiednie dla 7- i 8-latków mogą być już bardziej złożone zestawy, na przykład paletki tenisowe dla dzieci. Dobrze mogą się też sprawdzić bardziej profesjonalne zestawy do gry w tenisa stołowego czy badmintona.

Zabawki sportowe dla 10-latka i nie tylko

Starsze dzieci są bardziej zaradne i samodzielne. Oznacza to, że decydując się na zabawki dla 10- latka lub jeszcze starszej pociechy, można wybrać zestawy gier sportowych, które nie tylko są bardziej złożone, ale również wymagają przyswojenia większej ilości zasad. Często zdarza się również, że starsze dzieci bardziej świadomie podchodzą do podejmowanych aktywności. Właśnie dlatego dobrym wyborem może być tu zestaw do gry w krokieta lub diabolo do nauki żonglowania.

Wybierając zabawki sportowe dla dzieci, warto mieć więc na uwadze, że mogą one być nie tylko interesującym gadżetem w rękach najmłodszych, ale są one w stanie pomóc w aktywnym rozwoju pociechy.