×
Filtruj
ZABAWKI

Co oferuje sklep z zabawkami dla dzieci?

Hlonda6.pl to sklep z zabawkami online, który w swojej ofercie posiada bogaty asortyment zabawek dla dzieci. Dostępne są tu zarówno zabawki dla niemowląt, jak i dla starszych dzieci. Każdy rodzic znajdzie tutaj coś dla swojego dziecka, ponieważ oferta sklepu zawiera nie tylko przytulanki czy lalki, ale też zabawki edukacyjne, np. zabawki Montessori.

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka?

Wybór zabawki dla dziecka jest niezwykle ważny, w końcu to właśnie zabawki wspomagają prawidłowy rozwój dziecka, warto zatem wybrać takie przedmioty, które rozwijają kreatywność lub pozwalają ćwiczyć motorykę.

Zabawki dla niemowląt

Wybór zabawki dla niemowlaka nie będzie łatwy, dziecko w końcu nie jest nam w stanie zasygnalizować, czy dana zabawka mu odpowiada. Trzeba jednak wiedzieć, że zabawki dla niemowlaków powinny być w mocnych, najlepiej kontrastowych, kolorach i miłe w dotyku. Warte uwagi będą tutaj różnego rodzaju gryzarki, czy maty edukacyjne, na których można się pobawić z maluszkiem. W przypadku niemowląt dobrze sprawdzą się także zabawki sensoryczne. Trzeba być uważnym przy wyborze zabawek dla niemowląt, by nie zrobiły one krzywdy maluszkowi. Zabawki dla niemowląt powinny być wystarczająco duże, bez małych, łatwych do połknięcia elementów, zabawki nie powinny mieć sznurków czy ostrych, odstający elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Z powodów bezpieczeństwa, niemowlakom najlepiej kupować zabawki materiałowe, bądź gumowe, nie stanowią one zagrożenia dla życia.

Zabawki dla rocznego dziecka

Roczne dziecko może już swobodnie spać z pluszakami, dlatego warto spróbować wprowadzić miłą przytulankę, którą dziecko mogłoby zabierać np. do żłobka. Trzeba pamiętać o tym, że dziecko świat poznaje poprzez smak, dlatego trzeba zadbać o to, by zabawki dla rocznego dziecka były wykonane z bezpiecznych materiałów, warto zatem rozważyć zakup drewnianych zabawek. Jeśli chodzi o przytulanki, to bardzo popularne są Myszki Maileg, które są własnoręcznie wykonane, to idealna zabawka na roczek, na prezent.

Zabawki dla 2-latka, 3-latka

Wiek dwóch lat to dobry moment, by wprowadzić nieskomplikowane zabawki edukacyjne. Dziecko w tym okresie swobodnie rozpoznaje kształty, więc można zainteresować go różnego rodzaju selektorami. Selektory z klockami to idealne zabawki dla 3-latka czy 2-latka, ponieważ pomagają one nie tylko rozwinąć logikę, ale też zdolności motoryczne.

Zabawki dla 4-latka

Dzieci w wieku czterech lat już bawią się tak naprawdę wszystkim, ogranicza je tylko wyobraźnia. Dla dziewczynek w wieku czterech lat warto kupić lalki i akcesoria dla lalek, np. domek, czy dodatkowe ubranka. Zabawki dla chłopców, którymi warto się zainteresować to samochody i pojazdy, ale też zabawki sportowe, które będą idealne do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zabawki dla starszych dzieci

Starsze dzieci również mają prawo się bawić, dla 7-latków ciekawe mogą być różnego rodzaju zabawki interaktywne, jak np. krótkofalówki, czy samochodziki zdalnie sterowane kontrolerem, to idealne zabawki dla chłopca. Ciekawe mogą być także puzzle czy układanki, w sklepie można znaleźć specjalne zestawy artystyczne, które np. pozwalają samemu stworzyć przypinkę.

Jak wybrać zabawki do kąpieli?

Kiedy mówimy o zabawkach, nie można zapomnieć także o takich, które można zabrać do wanny! Zabawki do kąpieli powinny być wykonane z wodoodpornych materiałów, nie powinny zawierać BPA. Dużo frajdy sprawią zabawki, które unoszą się na wodzie, ale też takie, które tryskają wodą, jak np. deszczowa chmurka firmy Moluk. Ciekawym produktem są rurki Pipes Purple, które pozwalają maluchowi tworzyć własne systemy wodociągowe, które pozwalają bawić się przepływem wody.

Jak przechowywać zabawki?

Pokój szczęśliwego dziecka zawsze jest wypełniony zabawkami, warto jednak pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Duże, materiałowe kosze na zabawki będą idealne do przechowywania wszystkich lalek, przytulanek, misiów, czy kloców.