×
Filtruj
Projektory i kalejdoskopy

Czym jest projektor dla dzieci?

Projektor dla dzieci to interesujący sposób, na magiczne rozjaśnienie ciemnego sufitu w pokoju dziecięcym. Jest to również urządzenie, które przy użyciu iluminacji świetlnych, jest w stanie skraść uwagę dziecka na długie chwile, opowiadając w tym czasie niezapomniane historie. Podstawowy projektor dla dzieci, to niewielkich rozmiarów urządzenie elektroniczne, które posiada przynajmniej jedno źródło światła, miejsce na wymienne lub stałe filtry i przysłony, a czasem nawet głośnik. Głównym jego zadaniem, jest rzucanie na sufit lub ścianę w pokoju dziecka intrygujących obrazów, lub przedstawianie ciekawych iluminacji.

Jakie są rodzaje projektorów dla dzieci?

Bazując na różnych zasadach załamywania światła i prezentowania obrazów, projektory dla dzieci można podzielić na kilka typów. Popularny projektor gwiazd, czyli domowe planetarium, to małe urządzenie, które może wyświetlać ogromną galaktykę na domowym suficie. Jest to więc dobra alternatywa, dla świecących w ciemności gwiazdek, które przykleja się do ściany w pokoju dziecięcym. Warto dodać, że projektory gwiazd często wydają również przeróżne kojące dźwięki. Może to wprowadzić dziecko w stan skupienia oraz odprężenia.

Innymi bardzo popularnymi rozwiązaniami, są projektory dla dzieci z bajkami w formie latarki oraz klasyczne kalejdoskopy. Oba gadżety są małymi podłużnymi przedmiotami, które służą do prezentowania intrygujących obrazków. Latarki zawierają krótkie historyjki obrazkowe przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, które mogą one wyświetlać samodzielnie na dowolnie wybranej powierzchni.

Kalejdoskopy dla dzieci to zabawki optyczne znane od lat, które załamują światło, tworząc niesamowity spektakl kolorów. Są to niezwykle proste przedmioty, które mają niesamowitą moc przyciągania uwagi najmłodszych. Aby urozmaicić widowisko, kalejdoskopy często bazują, na popularnym motywie, na przykład ze świata sztuki. Dzięki temu dostępne są kalejdoskopy tematyczne, nawiązujące na przykład do sztuki Vincenta Van Gogha. Można również spotkać bardziej interaktywne projektory do rysowania dla dzieci. Znane są one z tego, że jeszcze bardziej angażują najmłodszych do kreatywnej zabawy, ponieważ umożliwiają rysowanie w trakcie oglądania projekcji.

Jak działa latarka projektor dla dzieci?

Projektor dla dzieci w formie latarki to niezwykły przedmiot, który, bazując na bardzo prostej zasadzie, jest w stanie zachęcić nasze pociechy do kreatywnego myślenia. Latarki te posiadają bowiem otwór niedaleko żarówki, który służy do umieszczenia wybranej bajki. Same bajki to krótkie historyjki obrazkowe, oprawione najczęściej w plastikowe dyski. Po włożeniu jednego z nich do latarki wystarczy wybrać początkowy slajd i w miarę rozwoju historii, obracać dysk. Co prawda, projektor dla dzieci z obrazkami działa najlepiej, kiedy strumień światła skierowany jest na płaską powierzchnię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco poeksperymentować.

Jakie zalety ma projektor dla dzieci?

Nie da się ukryć, że główną zaletą projektora dla dzieci na sufit czy w formie latarki, jest rozwój wyobraźni. Kolorowe i klimatyczne pokazy mogą się bowiem wydać mało znaczące, ale po dłuższym zastanowieniu się, nabierają one sensu w oczach młodego widza. Przez wolność interpretacji to właśnie dziecko będzie mogło zdecydować, jaki głos mają bohaterowie bajki obrazkowej, lub co dokładnie oznaczają i kto mieszka w zbiorach kolorowych gwiazdek, pokazywanych na suficie dziecięcego pokoju.

Jak wybrać projektor dla dziecka?

Szukając nowego projektora dla dzieci, najlepiej skupić się na tym, czego potrzebuje nasze dziecko w danym momencie i w jakich warunkach zabawka ta będzie używana. Jeśli priorytetem jest zadbanie o spokojny sen dziecka, warto rozejrzeć się za projektorem dla dzieci na sufit.

W przypadku, kiedy dziecko wyraża chęć samodzielnej kreatywnej zabawy, przydatna może okazać się latarka do wyświetlania bajek. Jeśli nasza pociecha uwielbia intrygujące iluminacje, warto natomiast zainteresować się kalejdoskopem dla dzieci, który może zapewnić niezapomniane chwile, prezentując pokazy iluminacji świetlnych.

Projektor dla dzieci jest więc interesującym gadżetem, który z łatwością skradnie uwagę najmłodszych na wiele godzin. Warto jednak wspomnieć, że decydując się na domowe planetarium, nawet rodzice mogą podziwiać niesamowite pokazy i odpoczywać, przy kojących dźwiękach razem z dzieckiem.