×
Filtruj
Do kąpieli

Kiedy sprawdzą się zabawki do kąpieli dla dzieci?

Kąpiel to codzienny wieczorny rytuał, który pozwala zadbać o prawidłową higienę ciała. W przypadku dzieci nabiera on jeszcze większego znaczenia, ponieważ maluchy podczas beztroskiej zabawy, zupełnie nie zwracają uwagi na to, czy się ubrudzą. Niektóre dzieci wręcz nie mogą doczekać się wieczornej kąpieli i trudno je nakłonić, aby wyszły z wanny lub spod prysznica. Natomiast dla innych maluchów rytuał ten jest prawdziwym koszmarem. Zarówno dla miłośników wody, jak i tych, którzy wolą trzymać się od niej z daleka świetną propozycją są zabawki do kąpieli, które stanowią miłe urozmaicenie codziennych czynności związanych z pielęgnacją ciała. Zwłaszcza w przypadku maluchów wzbraniających się od mycia, warto sięgać po tego rodzaju akcesoria dla dzieci.

Kreatywne zabawki do kąpieli można nazwać przedmiotami o niezwykłej mocy, ponieważ pozwalają dziecku odprężyć się i zająć jego uwagę na czas wykonywania higieny ciała. Wspierają one również rozwój zdolności motorycznych malucha i mogą poszerzać fascynację otaczającym go światem.

Jakie są rodzaje zabawek do kąpieli dla dzieci?

Wielu dorosłych być może pamięta z dzieciństwa gumową kaczuszkę, która była nieodłączną towarzyszką zabaw w wannie. Obecnie rodzice mają znacznie większy wybór i mogą zafundować swoim pociechom prawdziwą frajdę podczas mycia. Gumowe zabawki do kąpieli w kształcie różnych zwierzątek stanowią świetną propozycję zwłaszcza dla młodszych dzieci. Unoszą się one na wodzie i bez trudu można je utrzymać w małych rączkach. Warto także zwrócić uwagę na silikonowe zabawki do kąpieli bez dziurki, które są łatwe do utrzymania w czystości. Znakomicie prezentują się również zestawy przelewowe, które rozbudzą ciekawość i kreatywność malucha czy też zabawki dla dzieci do łowienia rozwijające zręczność i precyzję.

Jak dopasować zabawki do kąpieli do wieku dziecka?

Dopasowanie zabawek do kąpieli do wieku dziecka jest kluczowe ze względu na bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój malucha. Warto pamiętać, że dzieci w różnym wieku mają nieco odmienne potrzeby, więc też inne akcesoria do zabawy w wodzie będą przykuwały ich uwagę. W przypadku najmłodszych warto postawić na miękkie figurki idealne do ściskania w drobnych rączkach. Dostarczają one maluszkom dodatkowych bodźców sensorycznych. W sklepie Hlonda6.pl znajdziesz zabawki do kąpieli dla niemowląt m.in. w kształcie uroczych zwierzątek i słodko wyglądających muffinek. Maluchy mają tendencję do wkładania przedmiotów do buzi, dlatego w trosce o zdrowie najmłodszych oferujemy trwałe akcesoria do wody, które nie zawierają w składzie szkodliwych substancji chemicznych.

Z wiekiem ciekawość dziecka wzrasta, więc warto zapewnić mu podczas kąpieli taką zabawę, która zafascynuje brzdąca tym, jak zachowuje się woda. Znakomitą propozycją zabawek dla 2-latka są naczynka z dziurkami takie jak deszczowe chmurki. Stopniowe przelewanie się wody, imitujące opady deszczu, z całą pewnością sprawi dziecku sporo radości. W przypadku młodszych dzieci świetnie sprawdzą także kolorowe łódki dryfujące na wodzie.

Wybierając zabawki do kąpieli dla 3-latka, warto postawić na zestawy rurek z przyssawkami, które można przyczepić do ściany wanny lub kabiny, a następnie obserwować, jak przepływa przez nie woda. Alternatywą dla rurek są koła zębate, jednak jeszcze większą fascynację wywoła u dziecka połączenie obu tych zestawów.

Natomiast akcesoria do wody ćwiczące zręczność to świetne zabawki do kąpieli dla 5-latka. Zestawy z wędką i unoszącymi się na wodzie rybkami stanowią znakomity sposób zajęcia uwagi starszego malucha. Tego rodzaju akcesoria do zabawy w wodzie wspomagają rozwój koncentracji i precyzję, które są niezwykle przydatne w późniejszych etapach życia.

Najfajniejszymi zabawkami do kąpieli są te zapewniające maluchom niesamowite wrażenia podczas wykonywania codziennej higieny ciała. W sklepie Hlonda6.pl znajdziesz wiele wyjątkowych propozycji dla małych miłośników wodnych igraszek, a także tych dzieci, które nieco mniej lubią kąpiele.