×
Filtruj
Zabawki interaktywne

Czym są interaktywne zabawki dla niemowląt?

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka jest niezwykle istotny dla jego prawidłowego rozwoju. Gadżety te bawią i uczą, wykorzystując efekty dźwiękowe czy świetlne, a rodzicom pozwalają na chwilę wytchnienia w ciągu dnia. Zabawki interaktywne dla niemowląt angażują niemal wszystkie zmysły malucha i wspierają jego rozwój na wielu obszarach, dzięki wykorzystaniu elementów do obracania, przesuwania czy wciskania. Warto również zaznaczyć, że interaktywne zabawki dla niemowląt pomagają w nabywaniu nowych umiejętności poprzez zabawę już od wczesnych miesięcy życia. Oczywiście są w pełni bezpieczne, nie zawierają bowiem małych elementów, które ciekawski bobas mógłby połknąć podczas zabawy.

Pierwsze interaktywne zabawki dla niemowląt

Wielu rodziców zastanawia się jakie interaktywne zabawki dla niemowląt wybrać jako pierwsze. Zdecydowanie polecane są wszystkie szumiące i szeleszczące gadżety, które zwrócą uwagą maluszka i pomogą utulić go do snu, wykorzystując takie dźwięki, jak np. biały szum. Nic więc dziwnego, że misie szumisie są tak często wybierane do dziecięcej wyprawki. Alternatywą do szumisiów są miękkie grzechotki w kształcie misia czy króliczka, które wydają delikatne dźwięki i potrafią zająć maluszka na dłuższą chwilę. A jeśli szukasz interaktywnej zabawki do wózka i fotelika, zwróć uwagę na grające zawieszki z pozytywką, które zajmą czas maluchowi na spacerze lub w podróży.

Jakie interaktywne zabawki do raczkowania wybrać?

Jeśli Twoje dziecko zaczyna przygodę z samodzielnym przemieszczaniem, warto zwrócić uwagę na zabawki do nauki raczkowania, które zachęcą pociechę do eksplorowania świata. Możesz postawić na interaktywną kulę, która ucieka dziecku i zwraca jego uwagę, a jednocześnie aktywizuje do prób samodzielnego przemieszczania się. Kolejną uciekającą zabawką do raczkowania jest samochodzik z napędem, który idealnie mieści się w małych rączkach i zdecydowanie zachęca do aktywnej zabawy.

Na jakie interaktywne zabawki dla niemowląt zwrócić uwagę?

Szukając interaktywnych zabawek dla niemowląt, warto sprawdzić także stolik edukacyjny dla dzieci. Szczególnie godne uwagi są te, które umożliwiają kilka trybów zabawy. Młodsze dzieci mogą bawić się takim interaktywnym stolikiem edukacyjnym na podłodze, odkrywając nowe dźwięki, kolory i rozwijając zdolności motoryczne. Maluchy, które potrafią samodzielnie stać, na pewno docenią zabawy, które nie tylko spowodują u nich wybuchy radości, ale również rozwiną umiejętności takie jak: proste liczenie, koordynację ręka-oko czy myślenie przyczynowo-skutkowe.

Warto także pamiętać, że dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami i chcą robić to samo, co dorośli. Jeśli bobas sięga po telefon rodzica, warto podarować mu jego własny. Naszą kolejną propozycją interaktywnej zabawki dla niemowlaka jest aktywny telefon z lusterkiem, który pozwoli na zabawę przez długi czas. Podświetlane filtry jak kocie wąsy czy uszy pieska na pewno rozbawią każdego malucha, a radosne piosenki sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza.

Dlaczego warto sięgać po zabawki interaktywne dla niemowląt?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, interaktywne zabawki dla niemowląt to świetne rozwiązania, które można pokazać maluchowi już w pierwszych miesiącach jego życia. Nie tylko utulą do snu, jak misie szumisie czy grzechotki, ale zachęcą do raczkowania i samodzielnego odkrywania świata, a także pozwolą rozwijać umiejętności i poznawać nowe rzeczy. Cyfry, litery, kolory, a nawet proste słówka w innych językach. Wszystko to możesz pokazać swojemu dziecku, wybierając interaktywne zabawki dla niemowląt, które zostały zaprojektowane, by bawić i uczyć.