×
Filtruj
Gryzaki

Czym są gryzaki na ząbkowanie?

Każdy rodzic wie, że ząbkowanie to zdecydowanie trudny czas zarówno dla malucha, jak i dorosłych. Wiąże się często z nieprzespanymi nocami, wieloma emocjami i chęcią ulżenia niemowlakowi w bólu. Warto więc sięgnąć po gryzaki dla dzieci na ząbkowanie, które nie tylko pomagają uśmierzyć ból bobasa podczas tego nieprzyjemnego procesu, ale również są w stanie go przyspieszyć.

Bezpieczne gryzaki na ząbkowanie to nie tylko kolejne zabawki, lecz wręcz niezbędne gadżety, które pomagają maluchowi masować obolałe dziąsła, a ponadto stymulują także jego sensoryczny rozwój. Zdecydowanym plusem gryzaków dla dzieci jest to, że dostępne są w wielu kolorach, kształtach i teksturach, dzięki czemu zachęcają bobasa do poznawania świata poprzez zabawę. Dodatkowo często mają w środku grzechotkę, która zwraca uwagę maluszka.

Silikonowe gryzaki dla dzieci

Do wyboru jest wiele gryzaków dla niemowląt, które wykonane są z różnych materiałów. Rodzice często wybierają silikonowe gryzaki dla dzieci na ząbkowanie, które można sterylizować, myć w zmywarce czy gotować, dzięki czemu ma się pewność, że stanowić będą bezpieczne źródło ukojenia dla obolałych dziąseł czy zabawy. Dodatkowo warto sięgać po gryzaki sensoryczne dla niemowląt, które mają różne tekstury, zapewniając dodatkowo trening motoryki.

Wśród silikonowych gryzaków dla niemowlaka znaleźć można również te ze specjalnymi nakładkami umożliwiającymi ssanie przez maluszka np. owoców. Są one specjalnie zaprojektowane tak, by małe rączki były w stanie samodzielnie poznawać nowe smaki. Nasza wskazówka to używanie gryzaka wraz ze zmrożonymi owocami, które dodatkowo przyniosą ulgę bolącym dziąsłom.

Jakie są kauczukowe gryzaki dla dzieci?

Innym rodzajem gryzaków dla niemowląt są te zrobione z kauczuku. Są one naturalne, ekologiczne i bezpieczne w stosowaniu. Takie gryzaki dla dzieci również występują w wielu odsłonach. Możemy podarować ząbkującemu maleństwu gryzak zebrę, jednorożca, dinozaura lub wiele innych ciekawych kształtów. Co ważne kauczukowe gryzaki dla dzieci to nie tylko ukojenie bólu i masowanie dziąseł. Zabawka ta stymuluje wiele zmysłów, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju malucha. Rodzice na pewno docenią fakt, iż te gryzaki dla dzieci na ząbkowanie nie posiadają otworów ani większych szczelin, dzięki czemu można używać ich również podczas kąpieli bez obaw o to, że zgromadzi się w nim pleśń. Warto również zaznaczyć, że po włożeniu takich zabawek do lodówki otrzymany zimne gryzaki na ząbkowanie, które zdecydowanie pomogą w procesie wyrzynania się zębów.

Jakie ekologiczne drewniane gryzaki dla dzieci wybrać?

Omawiając gryzaki dla niemowląt, nie może zabraknąć tych drewnianych, szczególnie uwielbianych przez rodziców lubiących skandynawski styl. Stanowią one nieocenione wsparcie dla ząbkującego maluszka, a dodatkowo wzmacniają podniebienie. Zastosowanie drewnianej obręczy sprawia, że są to odpowiednie gryzaki już dla dzieci 3-miesięcznych. Maluszek z łatwością może zabawkę utrzymać w małych rączkach i oprócz pomocy w ciężkich chwilach stanowi ona doskonałe źródło zabawy. Rodzicu, wybierz jeden z drewnianych gryzaków dla dzieci, np. w kształcie króliczka i podaruj swojemu bobasowi nie tylko gryzak, ale również ulubioną przytulankę.

Jak dbać o gryzaki dla dzieci?

O gryzaki dla niemowląt, tak jak o pozostałe zabawki dla niemowląt, należy należycie dbać, by zapewnić dziecku właściwy poziom bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie można zapomnieć o regularnym czyszczeniu. Na gryzakach dla dzieci osiadać mogą bakterie, zabrudzenia czy resztki pokarmów, dlatego tak ważne jest, by czyścić je zgodnie z zaleceniami producenta. Co ważne, po myciu zabawkę należy dokładnie wypłukać, usuwając resztki detergentu. Ponadto w zależności od materiału, z którego zrobione zostały gryzaki, niektóre można sterylizować, gotować czy myć w zmywarce. Nie można również zapominać o sprawdzaniu stanu gryzaków na ząbkowanie. Każde pęknięcie czy uszkodzenie powinno wyeliminować zabawkę z użycia.