×
Filtruj
Drewniane

Jak drewniane zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Zabawki drewniane są popularne od setek lat, w zasadzie już w starożytności, dzieci bawiły się zabawkami z drewna. Bez wątpienia drewniane zabawki są ponadczasowe.

Zabawki wykonane z drewna mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, zabawka drewnianymi klockami czy lalkami wzbudza w dziecku kreatywność, poprawiają się także jego zdolności motoryczne. Drewniane zabawki, ze względu na swoją minimalistyczną konstrukcję sprawiają, że dziecko musi wykazać się dużą dozą kreatywności podczas zabawy.

Zalety drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane zabawki były jednymi z pierwszych znanych nam zabawek, ich moda nigdy nie przeminęła, a to dlatego, że zabawki z drewna mają wiele zalet.

Drewniane zabawki są ekologiczne

Drewniane zabawki dostępne w naszym sklepie są wykonane z najlepszych materiałów, z najwyższej jakości drewna, dzięki czemu są one ekologiczne i co najważniejsze – w 100% biodegradowalne. Drewniane zabawki dla dzieci to idealny wybór dla rodziców, którym zależy na świadomym wychowywaniu potomstwa.

Drewniane zabawki są wytrzymałe

W przeciwieństwie do plastikowych zabawek drewniane zabawki są niezwykle wytrzymałe. Drewno się nie łamie, nie pęka, nie wygina. Dziecko może intensywnie się bawić, a zabawka nie zostanie uszkodzona.

Drewniane zabawki są bezpieczne

Jak już wspomnieliśmy, drewniane zabawki są bardzo wytrzymałe, dzięki temu są też bezpieczne. Lalki z drewna czy klocki nie posiadają ostrych elementów, które mogłyby zrobić dziecku krzywdę podczas zabawy.

Drewniane zabawki są estetyczne

Zabawki rzemieślnicze, wykonane z drewna charakteryzują się precyzją, są one starannie przygotowane. Cała kolekcja drewnianych zabawek będzie świetnym wyposażeniem do dziecięcego pokoju.

Jakie drewniane zabawki dla dziecka wybrać?

W sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziemy różne rodzaje zabawek drewnianych, jak:

  • zabawki edukacyjne,
  • zabawki motoryczne,
  • zabawki drewniane do ciągnięcia,
  • rowerki drewniane,
  • klocki drewniane,
  • układanki drewniane,
  • kolejki drewniane,
  • domki dla lalek.

Warto wybierać drewniane zabawki popularnych marek, jak np. Bavvic, Candylab, Cuboro, Eperfa, Geni, Kay Bojesen, Konges Slojd, Liewood, Londji czy Vilac, dzięki temu będziemy mieć pewność, że zostały one wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów (nie chodzi tylko o drewno, ale też o farbę, malowane drewniane zabawki dla dzieci nie mogą zawierać szkodliwych dla zdrowia substancji!).

Drewniane puzzle

Jeśli zależy nam na tym, by rozwijać u dziecka kreatywne myślenie, to warto rozważyć kupno drewnianych puzzli lub układanek. Puzzle doskonale uczą logicznego myślenia i rozpoznawania kształtów. Co więcej, puzzle z drewna są też zabawką uniwersalną, ponieważ można je traktować także jak klocki.

Drewniane klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne to idealne drewniane zabawki dla chłopców, można z nich zbudować wiele ciekawych budowli. W naszym sklepie można znaleźć proste klocki konstrukcyjne, ale też takie bardziej skomplikowane, z których można ułożyć samochody, samoloty, czy inne ciekawe pojazdy.

Drewniane zabawki edukacyjne

Zabawki powinny nie tylko bawić, ale też uczyć, dlatego warto wybrać drewniane zabawki edukacyjne, które nie tylko stymulują motorykę, ale poprawiają także koordynację ruchową dziecka. Idealnym przykładem będzie drewniana zabawka z koralikami na szynie albo zegar, który z pewnością ułatwi naukę liczb i czytania godziny. Warto rozważyć także zakup drewnianych zabawek Montessori, które zostały stworzone z myślą o jak najlepszym rozwoju dziecka.

Drewniane zabawki interaktywne

Ciekawym rozwiązaniem są także zabawki interaktywne, jak np. drewniany zestaw do łowienia ryb, który zawiera w sobie wędkę, rybki i haczyki. Dziecko może ćwiczyć swoje zdolności motoryczne, wyławiając rybki.

Drewniane lalki

Lalki to świetne drewniane zabawki dla dziewczynki. Można się nimi bawić się tak samo, jak tradycyjnymi lalkami barbie. W naszej ofercie dostępny jest piękny drewniany domek dla lalek oraz akcesoria dla lalek. Można kupić mebelki z drewna i urządzić domek dla lalek wedle własnych preferencji.