×
Filtruj
Dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt od pierwszych dni życia

W pierwszych dniach życia najważniejszymi osobami dla dziecka są jego rodzice, a szczególnie mama. Zatem, czy w ogóle noworodkowi są potrzebne zabawki? Jak najbardziej tak! Zabawki dla niemowląt 0+ to akcesoria, które skutecznie wspierają rozwój maluszków, umożliwiając im w przyjazny sposób poznawanie otaczającego je świata. Pozytywki ze spokojną muzyką umieszczone w pokoju dziecka działają na maluszka uspokajająco i relaksująco. Niezwykle przydatne w pierwszych miesiącach życia noworodków są zabawki kontrastowe stymulujące rozwój wzroku maluszków. Warto także sięgnąć po miłe w dotyku przytulanki w kształcie zwierzątek lub owoców dostarczające dziecku bodźców dotykowych.

Kiedy kupić zabawki dla niemowląt?

Niektóre zabawki dla niemowląt, takie jak zawieszki z pozytywką, można wprowadzić zaraz po urodzeniu. Należy jednak pamiętać, że maluszek dopiero zaznajamia się ze światem, dlatego warto nieco zaczekać z zakupem bardziej angażujących akcesoriów. Odpowiednie zabawki dla niemowląt 0-3 miesięcy to lekkie grzechotki. W naszym sklepie znajdziesz urocze modele w kształcie zwierzątek, warzyw i owoców. Wspierają one rozwój wzroku i słuchu dziecka oraz są przystosowane do małych rączek. Warto także rozważyć zawieszenie nad łóżeczkiem dziecka karuzeli lub ruchomej zawieszki. Poruszające się przedmioty przyciągają uwagę niemowląt.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Zabawki sensoryczne dla niemowląt są jednymi z najczęściej wybieranych przez rodziców akcesoriów do zabawy dla maluszków. Umożliwiają one dziecku poznawanie przeróżnych kształtów, faktur i dźwięków przy pomocy zmysłów wzroku, dotyku i słuchu, a czasem nawet smaku. Warto sięgnąć po kolorowe przywieszki do wózka i fotelika przyciągające zainteresowanie brzdąca, dzięki temu maluch nie będzie płakał podczas podróży lub długiego spaceru. Ciekawie prezentują się przywieszki z lusterkiem, które pozwalają dziecku obserwować swoje odbicie.

W okresie ząbkowania nieocenioną pomocą są gryzaki przynoszące ulgę małym dziąsłom. W sklepie Hlonda6.pl znajdziesz przeróżne wzory gryzaków dla niemowląt wykonane z gumy, silikonu, kauczuku, drewna czy też wypełnione wodą. Te ostatnie idealnie nadają się do schładzania ich w lodówce, co pozwala zapewnić większy komfort maluszkowi podczas wyrzynania się jego pierwszych ząbków.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zabawki edukacyjne dla niemowląt to znakomite akcesoria dla kilkumiesięcznych dzieci. Na uwagę zasługują zwłaszcza maty edukacyjne i do zabawy z naturalnych tkanin lub miękkiej pianki zawierające ruchome elementy. Sklep internetowy Hlonda6.pl oferuje zarówno gładkie maty edukacyjne dla dzieci, jak i takie ze zwierzątkami i pojazdami. Tego typu akcesoria stwarzają bardzo szerokie możliwości zabawy. W przypadku młodszych maluchów świetnie sprawdzi się stelaż z wiszącymi elementami, natomiast starszemu brzdącowi można rozłożyć na macie drewniane zabawki dla niemowląt.

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Kiedy maluch nieco podrośnie, można sięgnąć po zabawki interaktywne dla niemowląt dostarczających maluszkom bardziej intensywnych bodźców dźwiękowych. Wspomagają one rozwój słuchu i zachęcają dziecko do podejmowania różnych aktywności. Szukając zabawek dla niemowląt 6m+, warto zwrócić uwagę na zabawne samochodziki w kształcie zwierzątek. Przemieszczające się przedmioty stanowią świetną motywację dla malucha, który uczy się pełzać lub raczkować. Dla dzieci między 8. a 12. miesiącem życia ciekawą propozycją są stoliki interaktywne rozwijające myślenie przyczynowo-skutkowe.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele ciekawych propozycji zabawek dla najmłodszych idealnych zarówno od pierwszych dni życia maluszka, jak i przeznaczonych dla nieco starszych dzieci. Produkty takich marek jak Kongres Slojd, Liewood, Meri Meri czy Mushie w niczym nie ustępują popularnym edukacyjnym zabawkom Montessori dla niemowląt, wspierając prawidłowy rozwój brzdąców.